.

Tahniah ! Syabas ! Sila Lihat → → Senarai Nama Calon Cemerlang SPM 2023

.

→ → Koleksi Nota Ringkas dan Padat, Soalan, Latihan, Jawapan, Peperiksaan, Ujian Tingkatan 1, 2, 3, 4, 5, 6 dan Tahun 1, 2, 3, 4, 5, 6

.

→ → Koleksi Soalan Peperiksaan Percubaan SPM 2023, 2022, 2021 + Skema Jawapan (Semua Subjek)

.

→ → Contoh Soalan UASA (Ujian Akhir Sesi Akademik) Tahun 4, 5, 6 dan Tingkatan 1, 2, 3 + Skema Jawapan

.

→ → Koleksi Nota Ringkas Semua Subjek Mengikut Tingkatan dan Subjek

.

→ → Koleksi Buku Teks Digital Tingkatan 1, 2, 3, 4, 5 dan Tahun 1, 2, 3, 4, 5, 6

.

→ → SPM 2024, Tingkatan 5 (Tahun 2024) : Soalan, Nota, Peperiksaan, Ujian, Bahan Rujukan Penting Semua Subjek

.

→ → Tingkatan 4 (Tahun 2024) : Soalan, Nota, Peperiksaan, Ujian, Bahan Rujukan Penting Semua Subjek

.

→ → Tingkatan 1, 2, 3 (Tahun 2024) : Soalan, Nota, Peperiksaan, Ujian, Bahan Rujukan Penting Semua Subjek

.

→ → Tahun 1, 2, 3, 4, 5, 6 (2024) : Soalan, Nota, Peperiksaan, Ujian, Bahan Rujukan Penting Semua Subjek

.

→ → Koleksi Soalan Peperiksaan Percubaan Tingkatan 1, 2, 3 + Skema Jawapan

.

→ → Koleksi Soalan Peperiksaan Percubaan Tahun 4, 5, 6 + Skema Jawapan

.

Biasiswa dan Pinjaman Pendidikan untuk Lepasan SPM 2023

.

.

Biasiswa dan Pinjaman Pendidikan untuk Lepasan SPM 2023

.

BIASISWA/ DERMASISWA/ BANTUAN/ ZAKAT PENDIDIKAN

.

1. Biasiswa JPA (Jabatan Perkhidmatan Awam – https://bmipenajaan.jpa.gov.my/ms/
2. Biasiswa MARA (Majlis Amanah Rakyat) – https://www.mara.gov.my/…/pembiay…/peringkat-persediaan/
3. Biasiswa Bank Negara Malaysia (BNM) – https://www.bnm.gov.my/careers/scholarships
10. Biasiswa Kementerian Pendidikan Malaysia (KPM) – https://www.moe.gov.my/program-tajaan-biasiswa-di-bawah-kpm
11. Biasiswa Yayasan TNB (Tenaga Nasional Berhad) – https://www.tnb.com.my/about-tnb/scholarships
20. Sumbangan Dana Pendidikan Negeri Perlis – https://www.perlis.gov.my/…/comp…/sppagebuilder/page/976
21. Biasiswa – Persatuan Melayu Pulau Pinang (PEMENANG) – https://www.pemenang.org.my/biasiswa/
22. Insentif Siswa Yayasan Perak – https://dsys.com.my/syarat2.php…
23. Tabung Pendidikan Anak-Anak Syarikat Dan Badan-Badan Berkanun Negeri Selangor – https://danapendidikan.selangor.gov.my/
24. Skim Bantuan Awal Kemasukan ke IPT Yayasan Wilayah Persekutuan – https://www.yayasanwp.org/skim-bantuan-awal
25. Anugerah Siswazah Cemerlang Kelas Pertama Negeri Sembilan – https://www.ns.gov.my/rakyat/pendidikan
26. Bantuan Pendidikan Yayasan JCORP – https://www.yayasanjcorp.com.my/bantuan-pendidikan/
27. Biasiswa Pendidikan Yayasan Pahang – https://www.yp.org.my/maklumat-biasiswa/
28. Biasiswa Yayasan Terengganu – https://yt.gov.my/penajaan/
29. Biasiswa Yayasan Sarawak Tun Taib (BYSTT) – https://yayasansarawak.org.my/my/biasiswa/
30. Yayasan Biasiswa Sarawak Tunku Abdul Rahman (YBSTAR) – https://yayasansarawak.org.my/my/biasiswa/
31. Biasiswa Yayasan Sarawak – https://yayasansarawak.org.my/my/biasiswa/
32. Biasiswa Yayasan Sabah – https://www.yayasansabahgroup.org.my/bm/
33. Majlis Agama dan Adat Istiadat Melayu Perak – https://www.maiamp.gov.my/…/borang%20biasiswa…
34. Bantuan Dermasiswa Pengajian Tinggi Zakat Selangor – https://www.zakatselangor.com.my/pendidikan/
35. Bantuan Kemasukan Ke Institusi Pengajian Tinggi, Tabung Baitulmal Sarawak – https://www.tbs.org.my/www/?page=103
.
………………………………………………………………………………….

PINJAMAN PENDIDIKAN

.

.

1. Skim Pinjaman Pendidikan PTPTN – https://www.ptptn.gov.my/pinjaman-pendidikan/
2. Program Pinjaman Pelajaran Tertiari (TESP) – https://www.mara.gov.my/…/pem…/peringkat-diploma-ijazah/
3. Seksyen Pembiayaan Negeri Kedah: Bantuan Awal Kemasukan ke IPT – https://sppnk.kedah.gov.my/
4. Pembiayaan Pendidikan Yayasan ANGKASA – https://angkasa.coop/…/pages/pinjaman-yayasan-angkasa
5. Pinjaman Penuntut Negeri Pulau Pinang – https://eppn.penang.gov.my/info-pinjaman
6. Pinjaman Pendidikan Negeri Sembilan – https://www.yns.gov.my/v7/ms/bahagian/pendidikan/pinjaman
7. Pinjaman Pelajaran Yayasan Selangor – https://yayasanselangor.org.my/maklumat-tawaran-pinjaman/
8. Pinjaman Pelajaran Negeri Johor – https://portal.ypj.gov.my/pinjaman-pelajaran-dalam-negeri/
9. Pinjaman Pelajaran Yayasan Kelantan (YAKIN) – https://yakin.kelantan.gov.my/ind…/ms/4-pinjaman-pelajaran
10. Pinjaman Wang Pengajian Tinggi: Tabung Amanah Pendidikan Negeri Melaka – https://tapem.melaka.gov.my/pinjaman-wang-pengajian-tinggi
11. Pembiayaan Pendidikan Bank Rakyat – https://bankrakyat.com.my/…/pembiayaan_pendidikan_i-45/edu
12. Pembiayaan Pendidikan Maybank – https://www.maybank2u.com.my/…/education_loan-bm.page
13. Pembiayaan Pendidikan Affin Bank – https://www.affinalways.com/bm/affin-education-financing-i
14. Pembiayaan Pendidikan MBSB bank – https://www.mbsbbank.com/…/financing/education-financing-i
.

Write a Comment