→ → Contoh Lukisan dan Cara/Teknik Lukisan untuk Soalan-soalan PSV (Pendidikan Seni Visual) Kertas 2 SPM 2023
.
→ → Koleksi Soalan Peperiksaan Percubaan SPM 2023, 2022, 2021 + Skema Jawapan (Semua Subjek)
.
→ → Koleksi Nota Ringkas dan Padat, Soalan, Latihan, KBAT, Peperiksaan, Ujian Tingkatan 1, 2, 3, 4, 5, 6 dan Tahun 1, 2, 3, 4, 5, 6

→ → Contoh Soalan UASA (Ujian Akhir Sesi Akademik) Tahun 4, 5, 6 dan Tingkatan 1, 2, 3 + Skema Jawapan

.

→ → SPM 2023, Tingkatan 5 (Tahun 2023) : Soalan, Nota, Peperiksaan, Ujian, Bahan Rujukan Penting Semua Subjek

.

→ → Tingkatan 4 (Tahun 2024) : Soalan, Nota, Peperiksaan, Ujian, Bahan Rujukan Penting Semua Subjek

.

→ → Koleksi Buku Teks Digital Tingkatan 1, 2, 3, 4, 5 dan Tahun 1, 2, 3, 4, 5, 6

.

→ → Tingkatan 1, 2, 3 (Tahun 2024) : Soalan, Nota, Peperiksaan, Ujian, Bahan Rujukan Penting Semua Subjek

.

→ → Tahun 1, 2, 3, 4, 5, 6 (2024) : Soalan, Nota, Peperiksaan, Ujian, Bahan Rujukan Penting Semua Subjek

.

→ → Koleksi Soalan Peperiksaan Percubaan Tingkatan 1, 2, 3 + Skema Jawapan

.

→ → Koleksi Soalan Peperiksaan Percubaan Tahun 4, 5, 6 + Skema Jawapan

.

→ → Modul Soalan 42 Subjek SPM, Tingkatan 4, 5 + Skema Jawapan (Format Baharu)

.

Senarai Penuh Kabinet Baharu Kerajaan Perpaduan (Mulai 12 Disember 2023)

.

.

Senarai Penuh Kabinet Baharu Kerajaan Perpaduan (Mulai 12 Disember 2023)

Perdana Menteri, Datuk Seri Anwar Ibrahim mengumumkan senarai rombakan Jemaah Menteri di Bangunan Perdana Putra, Putrajaya.

Berikut adalah senarai penuh Kabinet baharu:

.

* Perdana Menteri: Datuk Seri Anwar Ibrahim

Timbalan PM: Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi

Timbalan PM II: Datuk Seri Fadillah Yusof

 

* Menteri Kewangan: Datuk Seri Anwar Ibrahim

Menteri Kewangan II: Datuk Seri Amir Hamzah Azizan

Timbalan Menteri Kewangan: Lim Hui Ying

 

* Menteri Kemajuan Desa dan Wilayah: Datuk Seri Dr Ahmad Zahid Hamidi

Timbalan Menteri Kemajuan Desa dan Wilayah: Datuk Hajah Rubiah Wang

 

* Menteri Peralihan Tenaga dan Daya Guna Awam: Datuk Seri Fadillah Yusof

Timbalan Menteri Menteri Peralihan Tenaga dan Daya Guna Awam: Akmal Nasrullah Mohd Nasir

 

* Menteri Pengangkutan: Loke Siew Fook

Timbalan Menteri Pengangkutan: Hasbi Habibollah

 

* Menteri Pertanian Dan Keterjaminan Makanan: Datuk Seri Mohamad Sabu

Timbalan Menteri Pertanian dan Keterjaminan Makanan: Datuk Arthur Joseph Kurup

 

* Menteri Ekonomi: Mohd Rafizi Ramli

Timbalan Menteri Ekonomi: Datuk Hanifah Hajar Taib

 

* Menteri Pembangunan Kerajaan Tempatan: Nga Kor Ming

Timbalan Menteri Pembangunan Kerajaan Tempatan: Datuk Aiman Athirah Sabu

 

* Menteri Luar Negeri: Datuk Seri Mohamad Hasan

Timbalan Menteri Luar Negeri: Datuk Mohamad Alamin

 

* Menteri Kerja Raya: Datuk Seri Alexander Nanta Linggi

Timbalan Menteri Kerja Raya: Datuk Seri Ahmad Maslan

 

* Menteri Dalam Negeri: Datuk Seri Saifuddin Nasution Ismail

Timbalan Menteri Dalam Negeri: Datuk Seri Dr Shamsul Anuar Nasarah

 

* Menteri Pelaburan, Perdagangan dan Industri: Tengku Datuk Seri Zafrul Tengku Abdul Aziz

Timbalan Menteri Pelaburan, Perdagangan dan Industri: Liew Chin Tong

 

* Menteri Pertahanan: Datuk Seri Mohamed Khaled Nordin

Timbalan Menteri Pertahanan: Adly Zahari

 

* Menteri Sains, Teknologi dan Inovasi: Chang Lih Kang

Timbalan Menteri Sains, Teknologi dan Inovasi: Datuk Mohammad Yusof Apdal

 

* Menteri Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat: Datuk Seri Nancy Shukri

Timbalan Menteri Pembangunan Wanita, Keluarga dan Masyarakat: Datuk Seri Noraini Ahmad

 

* Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Undang-Undang dan Reformasi Institusi): Datuk Seri Azalina Othman Said

Timbalan Menteri di Jabatan Perdana Menteri: M Kulasegaran

 

* Menteri Sumber Asli dan Kelestarian Alam: Nik Nazmi Nik Ahmad

Timbalan Menteri Sumber Asli dan Kelestarian Alam: Datuk Seri Huang Tiong Sii

 

* Menteri Pembangunan Usahawan dan Koperasi: Datuk Ewon Benedick

Timbalan Menteri Pembangunan Usahawan dan Koperasi: Datuk R Ramakrishnan

 

* Menteri Pendidikan Tinggi: Datuk Seri Zambry Abd Kadir

Timbalan Menteri Pendidikan Tinggi: Datuk Mustapha@Mohd Yunus Sakmud

 

* Menteri Pelancongan, Seni dan Budaya: Datuk Seri Tiong King Sing

Timbalan Menteri Pelancongan, Seni dan Budaya: Khairul Firdaus Akbar Khan

 

* Menteri Komunikasi: Ahmad Fahmi Mohamed Fadzil

Timbalan Menteri Komunikasi: Teo Nie Ching

 

* Menteri Pendidikan: Fadhlina Sidek

Timbalan Menteri Pendidikan: Wong Kah Wong

 

* Menteri Perpaduan: Datuk Aaron Ago Anak Dagang

Timbalan Menteri Perpaduan: K Saraswathy

 

* Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Hal Ehwal Agama): Datuk Seri Mohd Na’im Mokhtar

Timbalan Menteri di Jabatan Agama (Hal Ehwal Agama): Dr Zulkifli Hasan

 

* Menteri Belia dan Sukan: Hannah Yeoh

Timbalan Menteri Belia dan Sukan: Adam Adli Abd Halim

 

* Menteri di Jabatan Perdana Menteri (Wilayah Persekutuan): Dr Zaliha Mustafa

* Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Kos Sara Hidup: Datuk Armizan Mohd Ali

Timbalan Menteri Perdagangan Dalam Negeri dan Kos Sara Hidup: Fuziah Salleh

 

* Menteri Perladangan dan Komoditi: Datuk Seri Johari Abdul Ghani

Timbalan Menteri Perladangan dan Komoditi: Datuk Chan Foong Hin

 

* Menteri Kesihatan: Datuk Seri Dr Dzulkefly Ahmad

Timbalan Menteri Kesihatan: Datuk Lukannisman Awang Sauni

 

* Menteri Digital: Gobind Singh Deo

Timbalan Menteri Digital: Datuk Ugak Anak Kumbong

 

* Menteri Sumber Manusia: Steven Sim Chee Keong

Timbalan Menteri Sumber Manusia: Datuk Seri Abdul Rahman Mohamad

.

Sumber: https://www.utusan.com.my/nasional/2023/12/senarai-penuh-kabinet-baharu-kerajaan-perpaduan/

.

Write a Comment